Austrija 9. ožu 202419:16 0 komentara

U derbi susretu 22. kola austrijske Bundeslige aktualni prvak Red Bull Salzburg pobjednički je prošao kroz Linz gdje je s minimalnih 1:0 pobijedio LASK.

Utakmica je odlučena odmah u prvoj minuti kada je jedini pogodak tijekom 90 minuta postigao brazilski nogometaš Fernando. Bila je to treća ligaška pobjeda u nizu RB Salzburga te je u tih 270 minuta ostvario razliku pogodaka 9:0.

Na ljestvici je RB Salzburg vodeći s 50 bodova. Pet bodova manje ima Sturm, ali i utakmicu manje, dok je na trećem mjestu LASK s 35 bodova.

Hrvatski reprezentativac Luka Sučić nije konkurirao za RB Salzburg u ovom susretu, dok je za goste od 69. minute zaigrao mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić. U domaćem sastavu cijelu je utakmicu odigrao Marin Ljubičić, nekadašnji igrač Hajduka i član Hrvatske U21.