Automoto 29. srp 202318:23 0 komentara

Max Verstappen ostvario je još jednu pobjedu ove sezone na skraćenoj sprint utrci u Belgiji u kojoj je morao prestići Oscara Piastrija za pobjedu nakon što je McLarenov vozač krug ranije ušao u boks po intermediate gume.

Kiša je počela padati oko pet minuta prije početka kruga za zagrijavanje pa je start odgođen prvo za 17:12, a kasnije i na neodređeno vrijeme budući da je kiša nastavila snažno padati, donosi MAXF1.net.

Nakon što je kiša prestala, kontrola utrke objavila je da će sprint utrka početi u 17:35, više od sat vremena kasnije od izvornoga termina u 16.30.

Nakon pet krugova iza sigurnosnoga automobila utrka je započela letećim startom, a utrka je skraćena za četiri kruga zbog četiri dodatna kruga zagrijavanja.

Pola vozača ušlo je u boks čim se povukao sigurnosni automobil, uključujući i Piastrija u McLarenu dok je vodeći Verstappen ostao na stazi.

Oni koji nisu ušli u boks po intemediate gume to su učinili u idućem krugu jer su se intermediate gume pokazale puno bržima.

Verstappen se vratio na drugo mjesto, sekundu iza Piastrija, a u četvrtom krugu Alonso je izgubio kontrolu u 11. zavoju i zabio se u barijere što je izazvalo izlazak sigurnosnoga automobila.

Zelena zastava nastupila je na kraju petoga kruga, a Verstappen nije gubio vrijeme te Piastrija prestiže na Kemmel pravcu.

Hamilton i Perez imali su okršaj u zavojitom drugom sektoru što je rezultiralo teškim oštećenjem na Perezovom bolidu koji je imao veliku rupu na desnoj bočnoj stranici, a Hamilton je nešto kasnije dobio pet sekundi kazne za taj incident.

Verstappen je bez problema stigao do pobjede na sprintu s više od šest sekundi prednosti ispred Piastrija, a Gasly je završio treći za Alpine nakon što se othrvao Hamiltonovom pritisku.

Hamilton je završio četvrti na stazi, ali je zbog pet sekundi kazne pao na sedmo mjesto što je Sainza, Leclerca i Norrisa pomaknulo za po jednu poziciju.

Russell je završio osmi u drugom Mercedesu i osvojio posljednji bod na današnjem sprintu.