Automoto 1. lis 20239:39 0 komentara

Vozač Pramac Ducatija Jorge Martin slavio je na Velikoj nagradi Japana, 14. utrci ovogodišnjeg Moto GP prvenstva, koja je zbog loših vremenskih uvjeta trajala samo 12 umjesto 24 kruga.

Španjolac je na stazi “Twin Ring Motegi” upisao dvostruki trijumf, pošto je prethodno pobijedio u sprintu, a upisao je i treću ovosezonsku pobjedu.

Najbliži Martinu bio je Francesco Bagnaia na Ducatiju, dok se na trećoj stepenici postolja našao vozač Repsol Honde Marc Marquez.

VN Japana bila je puna uzbuđenja, viđen je velik broj borbi, au iznimno teškim uvjetima najbolje se snašao Martin. Bagnaia mu je bio najbliži, ali ga nije imao šanse napasti jer su se uvjeti pogoršali sredinom utrke, zbog čega je uslijedio prekid. Marquez se do tada sjajno probio ispred Marca Bezzecchija iz tima VR46 i vozača Aprilije i tako došao do svog prvog postolja od sredine listopada prošle godine i utrke u Australiji, kada je bio drugi.

Iako je bio planiran ponovni start 20 minuta nakon prekida, to se nije dogodilo jer se pokazalo da je vidljivost bila loša. A budući da je odvoženo više od 50 posto utrke, podijeljeni su puni bodovi, a takav ishod znači da je Martin napravio veliki preokret u prvenstvu jer je preuzeo vodstvo s 319 bodova, tri manje ima Bagnaia, dok je Bezzecchi treći sa 265.

Ovogodišnje Moto GP prvenstvo nastavlja se Velikom nagradom Indonezije 15. listopada uz izravne prijenose na kanalima Sport Kluba.