Hokej 18. ožu 202313:38 > 13:40 0 komentara

Četiri utakmice igrale su se u NHL-u u noći između petka i subote, a pobjede su upisali Flyersi, Maple Leafsi, Bluesi i Ducksi.

Četvrtoplasirana Istočna momčad, Toronto Maple Leafsi, presjekla su dva vezana poraza osvojivši dva mjesta bolje plasirane Caroline Hurricanese na njihovom ledu 5:2.

U posebnim bijelim zelenim dresovima u čast dana svetog Patrika, Maple Leafsi su očigledno prizvali i malo sreće.

Aston-Reese je nakon tri minute donio prednost domaćima, a u 13. minuti pogodio je Marner. Smanjio je Skjei zaostatak gostiju, samo kako bi postigao Matthews do trećeg gola za tim u Toronti u 18. minuti u situaciji s igračem više nakon što je na drugoj strani isključen Staal.

Sredinom druge trećine, golom Necasa, gosti se ponovo vraćaju na gol zaostatka, ali drugim golom na utakmici Aston-Reese ostavlja svojoj ekipi dovoljno prostora za rasterećeniju igru u poslednjih 20 minuta.

Konačan rezultat postavljen je u šestoj minuti treće trečine golom Riellyja.

Maple Leafsi sada imaju skor 41-27, a Hurricanesi su na 44-23.