Liga nacija 24. ruj 202219:57 > 19:57 1 komentar

U susretu 5. kola skupine 4 drugog jakosnog razreda Lige nacija Slovenija je u Ljubljani pobijedila Norvešku sa 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za ostanak u Ligi B.

Slovenija izbornika Matjaža Keka je pobjedom zakomplicirala i borbu za prvu poziciju koja vodi u viši rang natjecanja.

Domaćin je stigao do pobjede preokrenuvši rezultat u posljednjih 20 minuta. Norveška je povela u 47. minuti golom Erlinga Haalanda kojem je to bio već šesti gol od sedam norveških u ovom natjecanju.

Žan Karničnik je loše ispucao loptu pogodivši u leđa Mohameda Elyounoussia od kojeg se lopta odbila do napadača Manchester Cityja koji je znalački svladao Jana Oblaka.

Izjednačio je Andraž Šporar u 70. minuti, a pobjedu Sloveniji donio je Benjamin Šeško u 81. minuti.

U drugom susretu ove skupine večeras se sastaju Srbija i Švedska.

Na ljestvici vodi Norveška sa 10 bodova, Srbija ima sedam i susret manje, dok je Slovenija treća s pet bodova, Švedska je posljednja s tri boda i susretom manje.