Nogomet 27. sij 202418:17 0 komentara

U prvoligaškom duelu četvrtog kola engleskog FA Kupa nogometaši Brightona u gostima su pobijedili Sheffield United s čak 5:2. Kod posljednjeg gola na utakmici Grbić je teško kiksao...

Junak pobjede Brightona bio je Portugalac Joao Pedro koji je postigao tri pogotka, od čega dva udarcima s bijele točke. U završnici prvog dijela za domaći sastav su strijelci bili Hamer i Osula, dok je prvi pogodak za goste dao Bounanotte, kada je fantastično pogodio rašlje s 25 metara udaljenosti. U nadoknadi je slavlje gostiju zaokružio Welbeck za konačnih 5-2.

Vrlo ružnu premijeru u Sheffield Unitedu tako je imao hrvatski reprezentativni vratar Ivo Grbić koji je prije nekoliko dana napustio madridski Atletico te stigao u Sheffield United, inače posljednju momčad na ljestvici Premier lige. Pet primljenih golova nikako nije ohrabrujući start za nekadašnjeg golmana Hajduka i Lokomotive.

U Liverpoolu su se također sudarili premierligaši, a Luton je iznenadio Everton i pobijedio 2:1. Pobjednički pogodak Luton je postigao u 96. minuti, a strijelac je bio Woodrow. Prije toga su gosti vodili 1:0 nakon autogola Mikolenka u 39. minuti, dok je jedini pogodak za Evertonu dao Harrison u 55. minuti.

Leicester, donedavni premierligaš, a sada vodeća momčad Championshipa, lako je pred svojim navijačima pobijedio Birmingham 3:0. Sve golove Leicester je postigao u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Vardy u 47., Akgun u 72. te Praet u 88. minuti.

Leeds i Plymouth će ponoviti utakmicu jer je prva, u Leedsu, završila 1:1, dok je nižerazredni Maidstone iznenadio Ipswich, drugu momčad na ljestvici Championshipa te je u gostima slavio 2:1. Gol odluke dao je Corne u 66. minuti.

U prethodna dva dana četvrto kolo FA Kupa su preskočili samo Bournemouth i Manchester City, dok će ponovljene utakmice igrati Aston Villa – Chelsea, Nottingham Forest – Bristol City i Coventry – Sheffield Wednesday.

U nedjelju se sastaju West Bromwich – Wolverhampton, Watford – Southampton, Liverpool – Norwich i Newport City – Manchester United, dok u ponedjeljak igraju Blackburn – Wrexham.