Bundesliga 24. sij 202423:09 0 komentara

U odgođenoj utakmici 13. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je u Muenchenu svladao Union Berlin s 1-0 i tako smanjio zaostatak za vodećim Bayerom na četiri boda.

Jedini pogodak na utakmici postigao je portugalski reprezentativni branič Raphael Guerreiro u prvoj minuti drugog poluvremena, čime je okrunjena mnogo bolja igra Bavaraca u odnosu na suparnika. Samo zahvaljujući sjajnim obranama vratara berlinskog Uniona Frederika Ronnowa, gostujuća momčad nije doživjela uvjerljiviji poraz.

Nenad Bjelica nije dočekao kraj utakmice na klupi berlinskog sastava, jer mu je glavni sudac Frank Willenborg u 74. minuti pokazao crveni karton, nakon što se hrvatski stručnjak naguravao sa suparničkim igračem Leroyem Saneom. Sudac je njemačkom reprezentativcu dao žuti karton.

U momčadi Uniona nije bilo ozlijeđenog Josipa Juranovića, a 18-godišnji Lovro Zvonarek je ostao na klupi za pričuve Bayerna.

Bavarci su 14. pobjedom u sezoni došli do 44 boda, četiri manje od vodećeg Bayera. To su praktično jedina dva kandidata za naslov prvaka, jer već trećeplasirani Stuttgart za momčadi iz Leverkusena zaostaje 14 bodova.

Union Berlin je na 15. mjestu sa 14 bodova, ali ga samo tri boda dijele od zone ispadanja. Berlinska momčad još mora odigrati utakmicu 18. kola u kojoj će gostovati kod Mainza, a ovaj vrlo važan dvoboj u borbi za ostanak u Bundesligi na rasporedu je 7. veljače.