Nogomet - video 3. lip 202422:47 0 komentara

Nogometna reprezentacija Albanije pobijedila je Lihtenštaj sa 3-0 u pripremnom susretu za EURO koji je odigran u mađarskom Szombathelyju.

Golove za jednog od tri hrvatska suparnika u skupini, zabili su Armando Broja (31), Jasir Asani (47) i Erners Muci (67).

Unatoč tome što je albanski izbornik Silvinjo izjavio da će izvesti formaciju s igračima koji su do sada imali malu minutažu, dogodilo se suprotno.

Brazilski stručnjak je na teren poslao svoje ponajbolje igrače. Albanija je otvorila utakmicu u formaciji 4-3-3, E.Berisha na vratima, u zadnjem redu Balliu, Ismajli, Ajeti i Mitaj u vezi Asllani, Gjasula, Bajrami, a u napadu Broja, Asani i igrač zagrebačkog Dinama Hoxha.

U nastavku susreta zaigrali su i Laci, Mihaj, Muci, Kumbulla, Manaj i M.Berisha.

Albanija je povela u 31. minuti golom Broje nakon brze akcije koju je izveo Nedim Bajrami. Veznjak Sassuola je brzo izveo slobodni udarac, dodavši do napadača Fulhama koji je lijepo pogodio za 1-0.

Još ljepši gol je postigao Asani, koji je u 47. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca. Konačnih 3-0 postavio je Muci u 67. minuti.

Uoči početka EP-a, Albaniju još očekuje prijateljska utakmica protiv Azerbajdžana 7. lipnja.

Albanija otvara EURO 15. lipnja protiv Italije u Dortmundu, četiri dana kasnije igrat će protiv Hrvatske u Hamburgu, a u zadnjem kolu protiv Španjolske, 24. lipnja u Dusseldorfu.