Liga nacija 26. ruj 202222:39 1 komentar

Nakon Hrvatske i Nizozemske plasman na završni turnir Lige nacija, koji će se održati od 14. do 18. lipnja iduće godine, izborila je i reprezentacija Italije.

Aktualni europski prvaci su u izravnom sudaru za prvo mjesto u skupini 3 elitnog razreda Lige nacija u Budimpešti pobijedili Mađarsku s 2:0.

Mađari su uoči zadnjeg kola imali dva boda više od Italije i bio im je dovoljan bod, no Azzurri su Puškaš Arenu napustili s punim plijenom.

Italija je povela u 27. minuti golom Giacoma Raspadorija koji je iskoristio pogrešku domaće obrane. Adam Nagy je neoprezno vratio loptu vrataru Peteru Gulacsiu koji je kratko odbio do napadača Napolija, a ovaj je zabio za 1-0.

Domaćin je mogao izjednačiti u 45. minuti, pucao je Dominik Szoboszlai, ali je Gianluigi Donnarumma bio spreman. Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 52. minuti kada je Federico Dimarco zabio za 2:0.

Do kraja susreta Mađarska je pokušavala, ali ipak nije uspjela prirediti još jedno iznenađenje. Mađarska je u skupini kod kuće porazila Englesku prvi put u posljednjih 60 godina, potom je slavila na Wambleyju prvi put nakon 1953. godine, te dobila Njemačku u službenoj utakmici nakon 1954. Protiv Azzurra ipak nije išlo.

Na koncu je Italija osvojila prvo mjesto i seli na Final Four. Mađarska je druga, Njemačka treća, a Engleska bez pobjede u skupini seli u niži rang.

Posljednjeg putnika na Final Four doznat ćemo sutra kada se u Bragi sastaju Portugal i Španjolska. Domaćinu je dovoljan i bod.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima