Španjolci su novi svjetski prvaci

Ostali sportovi - Ostalo 3. srp 202221:39 > 21:39 0 komentara
Guliver Image

Novi svjetski prvaci su vaterpolisti Španjolske koji su u dramatičnom finalu, u Budimpešti, svladali Italiju nakon izvođenja peteraca. Španjolska je na kraju slavila 15-14 (3-3, 3-0, 2-3, 1-3; 6-5).

Od početka je Španjolska bila u prednosti, ali startni zaostatak 1-3 uspjeli su Talijani anulirati i izjednačiti na 3-3 krajem prve dionice. Potom je krenuo veliki niz Španjolaca koji su poveli 7-3 i sve do sredine posljednje četvrtine su održavali prednost od dva do tri pogotka.

No, Talijani su, malo po malo, brisali zaostatak, a dvije minute prije kraja Presciutti je dalekometnim udarcem izjednačio na 9-9, kako je i završio osnovni dio igre.

U izvođenju peteraca obje su reprezentacije bile sigurne, osim po jednog promašaja, a sve je zaključeno tako što je španjolski vratar Lorrio obranio udarac Canelli.

Španjolska se time osvetila Talijanima za poraz u finalu posljednjeg Svjetskog prvenstva u Gwangju prije tri godine. Tada je Italija slavila 10-5.

Za Španjolce je Granados postigao četiri pogotka, dok je dva dodao Munarriz. U talijanskoj reprezentaciji jedini je dva gola postigao već spomenuti Canella.

Italija je time ostala na četiri naslova svjetskih prvaka, dok je Španjolska osvojila svoj treći naslov u povijesti. Zlatni su Španjolci prije ovog prvenstva bili 1998. i 2001. godine.

Podsjetimo kako je u ogledu za brončanu medalju Grčka svladala Hrvatsku 9-7. Peta je Srbija nakon 13-10 protiv SAD-a, dok su sedmi domaći mađarski igrači koji su pobijedili Crnu Goru 8-6.