Jug osvojio vrijedan bod u Ligi prvaka

Ostalo 25. sij 202321:22 > 21:23 0 komentara
Guliver Image

Vaterpolisti dubrovačkog Juga Adriatic osiguranja odigrali su 9-9 (1-4, 3-2, 3-1, 2-2) na gostovanju kod budimpeštanskog OSC-a u utakmici 6. kola skupine B Lige prvaka.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga uzeli su vrijedan bod na gostovanju kod mađarskog OSC-a. Iako su bili blagi favoriti pred start utakmice, gostovanje u Mađarskoj uvijek je neugodno i Jugaši mogu biti zadovoljni s bodom, pogotovo jer su pred sam kraj utakmice gubili 9-7.

Dubrovčani su odlično otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine imali prednost od 4-1. Domaćin je u drugoj četvrtini uspio minimalno smanjiti zaostatak pa je Jug na poluvremenu još uvijek imao prednost od dva pogotka (4-6).

No, nakon što je u 3. minuti treće četvrtine Matias Biljaka postigao gol za vodstvo Juga 7-5, nastupilo je sušno razdoblje u igri hrvatskog prvaka. Mađari su postigli četiri pogotka zaredom i pet minuta prije kraja poveli sa 9-7. Srećom, do kraja dvoboja su Dubrovčani sačuvali svoju mrežu, a Loren Fatović i Maro Joković su postigli pogotke koji su Jugu donijeli bod.

Jugaše su predvodili sa po dva gola Biljaka i Fatović, a petorica igrača su po jednom zatresli mrežu. Toni Popadić je imao 12 obrana.

Kod domaćina su po dva pogotka postigli Angyal, Manhercz, Toth i Vigvari.

Nakon nepotpunog šestog kola Jug AO s osam bodova drži četvrto mjesto. Vodeća Brescia ima 15 bodova, Novi Beograd je drugi s 13, a Ferencvaros treći s devet. Iza Juga su OSC sa šest, Spandau s pet te Marseille i Sabadell sa po četiri boda.

Dubrovčani će u 7. kolu gostovati kod Spandau, a dvoboj je na rasporedu 8. veljače.