Jana Fett zaustavljena u četvrtfinalu turnira u Tajlandu

WTA 20. ruj 202415:07 0 komentara
Francois Asal Panoramic via Guliver Images

Hrvatska tenisačica Jana Fett (WTA - 129.) propustila je priliku za plasman u svoje prvo polufinale na WTA Touru od 2017. izgubivši u četvrtfinalu Thailand Opena u Hua Hinu od Slovakinje Rebecce Šramkove sa 4-6, 6-4, 6-1 nakon 129 minuta igre.

Bio je to njihov prvi dvoboj na WTA Touru, ali četvrti u profesionalnoj karijeri, u koji je 27-godišnja Vrbovčanka ušla s prednošću od 2-1. No, te dvije pobjede su bile ostvarene prije deset godina. U njihovom recentnijem meču, prošle godine u polufinalu WTA 125 turnira u Bariju, slavila je Šramkova.

Slovakinja je u Hua Hin došla nakon vrlo uspješnog tjedna u tuniškom Monastiru, gdje je na WTA 250 turniru došla do prvog finala na WTA Touru, ali je ostala bez pobjedničkog trofeja.

Fett je bolje započela dvoboj i ‘breakom’ u trećem gemu došla do prednosti, ali ju je odmah izgubila. No, još je jednom oduzela servis 27-godišnjoj Slovakinji u devetom gemu i potvrdila ‘break’ osvajanjem prvog seta.

U drugoj dionici je hrvatska tenisačica izgubila servis u šestom gemu, u kojem je pomogla suparnici dvostrukim pogreškama. Šramkova je povela sa 4-2, ali je Fett odmah vratila izgubljeno i izjednačila na 4-4. Kod vodstva Slovakinje 40-15 Jana je imala 40-15, ali je izgubila pet poena zaredom, čime je set otišao na stranu Šramkove.

Takav rasplet kao da je potpuno izbacio hrvatsku tenisačicu, jer je u trećem setu počela gomilati pogreške te je osvojila samo jedan gem. Tako je Fett ostala bez svog trećeg polufinala na WTA Touru, a prvog od 2017., kad je bila polufinalistica na turnirima u Hobartu i Tokiju.

Šramkova će za plasman u finale igrati protiv Slovenke Tamare Zidanšek, koja je u pobjedi nad Argentinkom Nadijom Podoroskom 4-6, 7-6 (3), 7-6 (3) spasila četiri meč-lopte.