Samo na SK: Hrvatska povela protiv Argentine

Tenis 31. pro 202210:02 > 10:03 0 komentara
ActionPlus Roger Evans via Guliver Images

Hrvatska teniska reprezentacija na United Cupu u Perthu povela je protiv Argentine nakon što je Donna Vekić upisala uvjerljivu pobjedu u dva seta...

Vekić je bila bolja od Marije Lourdes Carle, 147. tenisačice svijeta, rezultatom 6:0, 6:4 za samo 70 minuta igre i tako donijela Hrvatskoj prvi bod u dvoboju skupine F novog natjecanja United Cup.

Prvi je set Osječanka osvojila za 21 minutu uz samo pet izgubljenih poena, no u drugom je Argentinka pružila jači otpor i prva došla do “breaka” za vodstvo 3:2. Vekić je odmah uzvratila i poravnala na 3:3, a onda je kod 5:4 napravila ključan “break” za trijumf.

U prvom dvoboju ove skupine Francuska je u petak porazila Argentinu 5:0, tako da će Hrvatska u slučaju pobjede odlučivati s Francuskom o pobjedniku skupine koji ide u sljedeći krug.

Drugi meč dana između Hrvatske i Argentine igraju Borna Ćorić Francisco Cerundolo. Igra se ukupno pet mečeva, a pobjednik je reprezentacija koja prva osvoji tri boda. Prijenos možete pratiti na SK2.