Sjajni Gojo u finalu! Osigurao i najbolji renking

ATP 29. lis 202213:46 > 13:47 0 komentara
Elisabetta Baracchi via Guliver

Hrvatski tenisač Borna Gojo izvrsnom se partijom plasirao u finale Challengera u Italiji i ujedno osigurao najbolji plasman karijere...

Gojo je u subotu bio briljantan u polufinalu dvoranskog ATP Challengera u Ortiseiju iz kategorije 80. Domaćeg predstavnika i šestog nositelja Flavija Cobollija nadigrao je 6:1, 6:1 za samo 46 minuta igre!

Splićanin je servirao sjajno, uz deset asova i samo sedam izgubljenih poena na servisu. Suparniku nije dozvolio ni jednu “break” loptu, a sam je iskoristio pet od šest.

Hrvatski Davis Cup reprezentativac ranije je tijekom tjedna već izbacio dvojicu nositelja – Yannicka Hanfmanna (4.) i Giulija Zeppierija (5.), a u finalu će igrati protiv sedmog Lukaša Kleina iz Slovačke. Još uvijek nije izgubio ni set ovog tjedna.

Goji će to biti drugo Challenger finale karijere, nakon što je ranije ove godine izgubio u indijskom Bengaluruu.

Kako god finale završilo, Gojo će od ponedjeljka imati najbolji renking karijere. Plasmanom u završni meč skočit će 23 mjesta, sa 182. na 159., a ako osvoji Ortisei bit će 148. u svjetskom poretku.