Odličan start Ajdukovića u Turskoj, dvije pobjede dijele ga od Topa 100

ATP 3. ruj 202414:51 0 komentara
Ante Cizmic CROPIX via Guliver Image

Na dan kada je objavljeno kako će Duje Ajduković kao glavni igrač predvoditi hrvatsku Davis Cup reprezentaciju u nadolazećem ogledu s Litvom, splitski je tenisač pobjedom otvorio nastup na Challengeru u Istanbulu.

Ajduković je u prvom kolu Challengera kategorije 75 u Istanbulu (tvrda podloga) pobijedio Ramkumara Ramanathana iz Indije 6:4, 6:3.

Ovom pobjedom Splićanin je u poretku uživo skočio na 105. mjesto ATP liste. Za prvi ulazak u Top 100 trebaju mu još dvije pobjede.

Inače, Ajduković je trenutno 134. igrač svijeta, ali još mu se službeno nisu uračunali bodovi s osvojenog Challengera u Manacoru prošlog tjedna. Prethodno mu je najbolji plasman bilo 106. mjesto.

U drugom će kolu četvrti nositelj Ajduković igrati protiv sunarodnjaka Mateja Dodiga koji je u prvoj rundi izbacio domaćeg tenisača Tuncaya Durana 6:3, 6:4.

Prvu je prepreku na turniru preskočio i Dino Prižmić. On je sa 6:7 (2), 6:3, 6:2 svladao Turčina Cema Ilkela i u drugom ga kolu čeka potencijalna repriza lanjskog četvrtfinala s Damirom Džumhurom. Bosanskohercegovački tenisač lani je svladao Prižmića i kasnije osvojio turnir.

Ajduković i Dodig bit će dio hrvatske reprezentacije uskoro u Varaždinu gdje dočekujemo Litvu. Prižmića, koji je zbog ozljede propustio dobar dio sezone, nećemo gledati u tim dvobojima.