Gauff iz osmog pokušaja pobijedila Swiatek

Cincinnati 19. kol 202320:31 0 komentara
Aurelien Morissard

Američka tinejdžerica Coco Gauff (WTA - 7.) zaslužila je mjesto u finalu WTA 1000 turnira u Cincinnatiju svojom prvom pobjedom nad najboljom tenisačicom svijeta Poljakinjom Igom Swiatek svladavši ju sa 7-6 (2), 3-6, 6-4 nakon dva sata i 50 minuta borbe.

Bio je to osmi pokušaj 19-godišnje Amerikanke da svlada 22-godišnju Poljakinju, a u prvih sedam pokušaja nije uspjela osvojiti nijedan set.

Kad je Swiatek povela 5-3 u prvom setu, činilo se da će mlada Amerikanka nastaviti čekati na prvu pobjedu. No, odmah je vratila ‘break’ te u 12. gemu spasila i dvije set-lopte (15-40), da bi u ‘tie-breaku’ povela 4-0 i tu prednost pretvorila u osvajanje prve dionice.

Swiatek se vratila u meč osvojivši drugi set (6-3), da bi u sedmom gemu trećeg seta Gauff došla do odlučujućeg ‘breaka’. Kad je servirala za pobjedu, Amerikanka je prvo propustila dvije meč-lopte (40-15) i morala spasiti priliku za ‘break’ do koje je stigla Poljakinja. Nakon dva sata i 50 minuta Gauff je iskoristila četvrtu meč-loptu i postala prva tinejdžerica od 2004. koja će se u Cincinnatiju boriti za pobjednički trofej.

U finalu će joj suparnica biti bolja iz dvoboja druge tenisačice svijeta Bjeloruskinje Arine Sabalenke i Čehinje Karoline Muchove (WTA – 17.).