Ćorić propustio meč loptu, pa izgubio od Vukića u Kini

ATP 19. ruj 202411:36 0 komentara
Eric Bolte-USA TODAY Sports via Guliver Image

Hrvatski tenisač Borna Ćorić poražen je u dvoboju 1. kola ATP turnira u kineskom Chengduu od Australca Aleksandra Vukića s 6-3, 6-7 (9), 4-6.

Ćorić (ATP-97.) je izgubio od pet mjesta bolje plasiranog igrača, propustivši u drugom setu i meč-loptu.

Nakon dobitka prvog seta, Ćorić je u drugom setu imao kod 8-7 meč loptu, ali je Vukić uspio to spasiti i iskoristiti svoju petu set loptu za poravnanje u sertovima. U odlučujućoj dionici igre Ćorić je u petom gemu po prvi puta u meču izgubio svoj servis i to ga je odvelo u poraz nakon 160 minuta velike borbe.

Australac je u ovom meču imao čak 21 as-servis, a Ćorić devet.

Bio je ovo njihov drugi meč i druga pobjeda Vukića.