Australian Open: Iga bez briga, Tsitsipas na 9-0

Australian Open 20. sij 202310:30 0 komentara
RobxPrange via Guliver Images

Na Otvorenom prvenstvu Australije u Melbourneu već su poznati prvi sudionici osmine finala prvog Grand Slam turnira sezone.

Prva igračica svijeta Poljakinja Iga Swiatek četvrtu je sezonu zaredom lako stigla do osmine finala, dok se treći nositelj Grk Stefanos Tsitsipas plasirao se u osminu finala.

Swiatek je u petak u trećem kolu eliminirala španjolsku kvalifikanticu Cristinu Bucsu za 55 minuta, izgubivši samo jedan gem 6-0, 6-1.

Trostruka Grand Slam pobjednica, pobjednica Roland Garrosa i US Opena sada će se u osmini finala sučeliti s pobjednicom Wimbledona Jelenom Ribakinom, Moskovljankom koja igra pod kazahstanskom zastavom.

Ribakina, 22. nositeljica turnira, dvoboju trećeg kola svladala je prošlogodišnju finalisticu Melbournea Danielle Collins iz SAD-a sa 6-2, 5-7, 6-2.

Čehinja Barbora Krejčikova, koja je osvojila svoj jedini Grand Slam turnir u Parizu 2021., sučelit će se s trećom tenisačicom svijeta Amerikankom Jessicom Pegulom, koja je u trećem kolu u 65 minuta svladala Ukrajinku Kostjuk sa 6-0, 6-2.

Pegula je bio ključna u pobjedi Sjedinjenih Država u United Cupu prije dva tjedna, porazivši prvoplasiranu Swiatek u polufinalu. I Pegula i Krejčikova još nisu izgubile set.

Prošla je i pobjednica Roland Garrosa 2017. Latvijka Jelena Ostapenko koja je u dva seta svladala Ukrajinku Katerinu Baindl.

Sedamnaesta nositeljica će se u osmini finala sučeliti sa sedmom nositeljicom iz SAD-a Cori Gauff, a 18-godišnjakinja je u američkom dvoboju u dva seta eliminirala Bernardu Pera.

U muškoj kategoriji Tsitsipas je glatko prošao kroz ždrijeb i čeka ga meč s Talijanom Jannikom Sinnerom u četvrtom kolu.Grk dosad nije izgubio set, a za osminu finala pobijedio je Nizozemca Tallona Griekspoora 6-2, 7-6 (5), 6-3. Tsitsipas je do sada triput prošao u polufinale Melbournea, a na turnirima velike četvorke najviše je dogurao 2021. godine plasiravši se u finale Roland Garrosa.

Petnaesti nositelj Sinner je u trećem kolu svladao Mađara Martona Fucsovicsa 4-6, 4-6, 6-1, 6-2, 6-0, a nakon što je gubio 0-2 u setovima u preostala tri je protivniku prepustio samo tri gema.

Amerikanac Mackenzie McDonald, koji je napravio senzaciju eliminacijom prvog igrača svijeta Španjolca Rafaela Nadala, nije nastavio u tom stilu. U trećem kolu bolji je bio Japanac Yoshihito Nishioka, 31. nositelj.

Polufinalist US Opena 2021., Kanađanin Felix Auger-Aliassime, također je prošao u osminu final, pobijedivši u trećem kolu pobijedio Francisca Cerundola iz Argentine u četiri seta.