Mektić i Pavić nakon preokreta do finala

ATP 7. lis 202212:15 0 komentara
REUTERS/Mike Segar

Ponajbolji teniski par svijeta, Nikola Mektić i Mate Pavić, igrat će u finalu ATP 500 turnira u Astani, gdje su hrvatski reprezentativci u polufinalu svladali Španjolca Marcela Granollersa i Argentinca Horacija Zeballosa s 3:6, 7:6 (4), 10:7.

Bio je to peti međusobni dvoboj ovih parova i treća pobjeda hrvatske kombinacije, do koje su Mektić i Pavić došli iako nijednom nisu uspjeli oduzeti servis suparnicima.

Prvi set je odlučio jedan break, do kojeg su Granollers i Zeballos stigli u šestom gemu. Na početku drugog seta hrvatski par je izvukao 0-40 na servis Mate Pavića, što su bile i jedine prilike za break u tom setu. Mektić i Pavić su bolje odigrali tie-break drugog seta i odveli meč do odluke o pobjedniku u produženom tie-breaku.

Španjolsko-argentinski par je vodio sa 7:5, ali su hrvatski reprezentativci odgovorili s pet uzastopnih poena i izborili plasman u svoje osmo finale u ovoj sezoni, a ukupno 20. u posljednje dvije godine.

U drugom polufinalu će igrati Francuzi Adrian Mannarino i Fabrice Martin protiv Poljaka Huberta Hurkacza i Jana Zielinskog.

U pojedinačnoj konkurenciji prvi polufinalni par čine Grk Stefanos Tsitsipas i Rus Andrej Rubljov. Tsitsipas je sa 7:6 (8), 6:3 bio bolji od Huberta Hurkacza, dok je Rubljov sa 6:1, 6:2 nadigrao Adriana Mannarina.