PPD bolji od Nexea, četvorica isključena zbog sukoba

Rukomet 21. svi 202222:20 > 22:20 0 komentara
Frank Molter/picture-alliance/dpa/AP Images

Rukometaši PPD Zagreba pobijedili su u prvoj finalnoj utakmici Hrvatskog prvenstva u Zagrebu našički Nexe s 31:26 (16-15).

PPD je stigao nadomak obrane naslova prvaka nakon što je u nervoznoj utakmici slavio kod kuće proiv Nexea, koji je u Zagreb došao oslabljen neigranjem prvog strijelca Halila Jaganjca. Stvari su dodatno krenuli loše po Nexe kada je u prvom poluvremenu pivot Tomić dobio crveni karton zbog grubosti, a do tad je rezultat bio vrlo tijesan.

Tek sredinom drugog dijela PPD je pobjegao na sedam golova prednosti (26-19), a utakmica se prelomila u korist hrvatskog prvaka. U 53. minuti su zbog obračuna na terenu isključeni Barišić-Jaman, Željko Musa, Borna Mičević i Sandro Obranović.

Prvi strijelac susreta bio je Ivan Čupić s osam golova, Filip Vistorop i Zvonimir Srna imali su po 4 gola, dok su Nexe predvodili Janko Kević i Tomislav Severec s po pet golova.

Druga utakmica igra se u srijedu u Našicama, a prvak će biti ona momčad koja naprije stigne do šest bodova. PPD zasad ima četiri, a Nexe dva boda.