Podravka nadomak grupne faze Europske lige

imago/HochZwei

Rukometašice Podravka Vegete odigrale su neodlučeno 24:24 protiv MKS Zaglebie Lubina u 3. pretkolu EHF Europske lige i za pet dana tražit će priliku da se plasiraju u skupinu toga natjecanja...

Pomalo suzdržane bile su hrvatske doprvakinje na početku susreta. Lubin je relativno lako stigao do prednosti 5:2. Ali, onda je stigao pravi odgovor koprivničkog sastava s nizom od tri pogotka zaredom i izjednačenje na 5:5. Novi mini pad u igri sastava koji od ove sezone vodi Željko Babić stigao je sredinom prvog poluvremena. Tada su domaće napravile seriju od 6:2 i otišle na najveću razliku prvoga dijela od četiri pogotka (11:7). Na predah su pak, odnijele jedan manje (12:9).

Na sličan način odvijalo se i drugo poluvrijeme. Lubin je stalno imao prednost. Ipak, sredinom drugog dijela Podravka Vegeta diže nivo svoje igre pa u 44. minuti dolazi na minus jedan (17:16). I više ne dopušta domaćim rukometašicama da se ozbiljnije odvoje u rezultatu. Naprotiv. Četiri minute prije kraja Podravka ima vodstvo 23:24, ali ga ne uspijeva sačuvati. Ali, i remi je odličan rezultat koji budi nadu i nudi optimizam uoči uzvratnog susreta.

S 11 obrana odlična je na vratima Podravke bila Lucija Bešen. Po šest pogodaka postigle su Ema Guskić i Andrea Šimara. Kod domaćina po šest pogodaka dale su Joana Drabik i Karolina Kochaniak-Sala.

Uzvratni susret igra se u petak 9. prosinca u Koprivnici u 18 sati.