Nexe nakon drame izborio četvrtfinale Europske lige

Rukomet 28. ožu 202321:19 > 21:20 0 komentara
xGonzalesxPhoto JoexMillerx via Guliver

Rukometaši Nexea izborili su plasman u četvrtfinale EHF Europske lige nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala u Našicama izgubili od ukrajinskog Motora sa 27-29, međutim obranili su četiri gola prednosti iz prve utakmice u kojoj su slavili 27:23.

S pravom je trener “Gromova” Branko Tamše upozoravao kako još ništa nije gotovo nakon što je Nexe u prvom susretu u Dusseldorfu porazio ukrajinski Motor iz Zaporožja sa 27-23.

Gosti su u uzvratnom ogledu u sportskoj dvorani Osnovne škole kralja Tomislava bili na rubu prolaza, u nekoliko navrata vodili su i osam razlike, ali su Našičani nakon velike drame upisali “slatki” poraz s dva gola razlike što je bilo dovoljno za prolaz.

Loše je krenulo za Nexe. Gosti su poveli 2-0, zatim 5-2, u 16. minuti su imali +4 (8-4), a dvije minute kasnije i pet razlike (9-4). Nexe je uspio smanjiti na dva gola zaostatka (7-9), no uslijedila je nova serija Ukrajinaca koji su do konca poluvremena pobjegli na velikih 16-9.

Na otvaranju drugog dijela Motor je poveo i s osam razlike (18-10), a gosti su +8 imali u još četiri navrata (19-11, 20-12, 21-13, 23-15). Međutim, uslijedio je veliki povratak Nexea koji se 13 minuta prije kraja približio na četiri gola minusa (20-24).

Našička serija je prekinuta gostujućim pogotkom za 25-20, no uzvratio je domaćin s nova tri gola i u posljednjih 10 minuta Nexe je ušao s dva gola zaostatka (23-25) što je bio rezultat koji je hrvatskom sastavu osiguravao prolaz.

Uslijedila je prava drama. Motor je minutu i pol prije kraja imao 29-26 i napad za +4. No, izgubili su loptu, a u kontri je Tomislav Severac zabio za 27-29 i veliko slavlje domaćih igrača.

Kod Nexea najefikasniji su bili Severec s osam golova, te Marin Jelinić s pet golova, dok je Janko Kević zabio tri gola. Odličan je bio i Dominik Kuzmanović sa 10 obrana.

Na suprotnoj strani Ihor Turčenko je zabio sedam golova, Eduard Kravčenko je dodao šest golova, dok je Genadi Komok imao 13 obrana.