Duvnjakov Kiel potučen na Final Fouru Lige prvaka, ispao i branitelj naslova

Rukomet 8. lip 202419:48 0 komentara
AP Photo/Martin Meissner via Guliver

Rukometaši Barcelone i Aalborga izborili su plasman u finale završnog turnira Lige prvaka u Koelnu.

Barcelona je u polufinalu bila uvjerljiva protiv THW Kiela 30-18, dok je Aalborg u prvom polufinalnom ogledu porazio branitelja naslova Magdeburg 28-26.

Susret između Barce i Kiela bio je ravnopravan tek u prvih 15 minuta, a Španjolci su u nastavku poluvremena pobjegli na +6 (15-9). U drugom dijelu Barcelona je u 49. minuti povela i sa 10 razlike (24-14), imala je i +13, a na koncu je završilo 30-18.

Barcelonu su do čak 17. finala predvodili Francuz Melvyn Richardson s pet golova, te Španjolci Aitor Arino Bengoechea i Petar Cikuša Jeličić, te Slovenac Blaž Janc s po četiri gola. Odlični su bili i vratari koji su sakupili zajedno 20 obrana, Danac Emil Nielsen 15, a Španjolac Gonzalo Perez de Vargas pet.

Na njemačkoj strani najefikasniji je bio hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak s četiri gola, dok su Norvežanin Harald Reinkind i Šveđanin Niclas Ekberg zabili po tri gola. Jedan od razloga teškog poraza Kiela je i skromna predstava vratara Čeha Tomasa Mrkve i Francuza Samira Bellahcenea koji su sakupili tek četiri obrane.

U prvom polufinalu Aalborg je porazio Magdeburg 28-26.

Bio je to susret sa čak 25 izjednačenja, a praktički cijelo vrijeme se igralo gol za gol. Aalborg je tek u posljednjoj minuti bio prva momčad koja je stigla do dva gola prednosti (27-25). Magdeburg je smanjio na 27-26, a pobjednički gol zabio je Sebastian Barthold deset sekundi prije kraja susreta.

Kod Aalborga, koji lovi prvi europski naslov za neki danski klub, najefikasniji su bili Danac Mads Hoxer Hangaard s osam golova, Norvežanin Barthold je zabio šest, a Danci Mikkel Hansen i Thomas Arnoldsen po pet golova. Fabian Norsten je sakupio osam, a Niklas Landin četiri obrane.

Kod Magdeburga je najefikasniji bio Islanđanin Ingi Omar Magnusson sa 10 golova, dok su Šveđanin Felix Claar i Nijemac Matthias Musche dodali po četiri gola. Sergej Hernandez je sakupio devet obrana.

Barcelona je izborila čak 17. finale, a do sada je slavila rekordnih 11 puta. Za danski sastav je to drugi plasman u finale, nakon što su u prvom pokušaju 2021. izgubili upravo od Barcelone.

Finale je na rasporedu u nedjelju u 18.00 sati.