Čudesni Nexe izborio polufinale Europske lige

Rukomet 3. svi 202220:27 > 20:30 0 komentara
BB201020JJ086 via Gulicer

Rukometaši Nexea ostvarili su najveći uspjeh u klupskoj povijesti izborivši plasman na završni turnir EHF Europske lige koji će se igrati 28. i 29. svibnja.

Nexe je u uzvratnom susretu četvrtfinala na gostovanju kod GOG Gumea odigrao 37:37 obranivši tako pet golova prednosti (32:27) iz prve utakmice.

Našićani su ostvarili fantastičan uspjeh, svoju europsku priču započeli su u prvoj rundi kvalifikacija doguravši do završnog turnira.

Plasman na Final Four izborila je i Benfica protiv Gorenje Velenja (27:27, 36:29), dok će preostala dva putnika biti poznata večeras. Orlen Wisla Plock ima dva gola prednosti iz prve utakmice protiv Kadetten Schaffhausena (33:31), dok će Magdeburg kod kuće igrati protiv Nantesa nakon što je na gostovanju slavio sa 28:25.

“Gromovi” su u ponedjeljak stigli u Dansku letom iz Zagreba do Kopenhagena, a potom autobusom do Svendborga, gdje su bili smješteni. Odmah su odradili trening u Phonix Tag Areni, u 15-ak kilometara udaljenom Gudmeu, gdje su danas igrali jednu od najvažnijih utakmica sezone.

Trener Branko Tamše na put je poveo 18 igrača, a u odnosu na prvi susret u momčadi su bili i Andraž Velkavrh, te Dorian Markušić, dok je u Našicama ostao Mario Tomić koji se još nije oporavio od ozljede.

Našičani su odlično ušli u susret, poveli su 3:1, pa 5:3 i 9:7. U 15. minuti su prvi put imali i tri gola prednosti (11:8), a u 21. minuti i velikih +4 (17:13). Nažalost, završnica prvog dijela pripala je danskom sastavu koji je serijom 6-1 stigao do prvog vodstva na utakmici (19:18), a na poluvrijeme otišao s dva pogotka viška (22:20).

U prvom dijelu odlični su bili Halil Jaganjac sa šest i Predrag Vejin s pet pogodaka, dok je Mihailo Radovanović sakupio sedam obrana. Kod domaćina u prvom poluvremenu najviše muka zadavao je Simon Bogetoft Pytlick sa sedam golova.

Gudme je bolje ušao u nastavak i u 35. minuti domaćin je imao +4 (26:22) i napad za anuliranje zaostatka iz prvog susreta. No, Nexe je na danski nalet fantasično odgovorio serijom 6:0 okrenuvši rezultat u svoju korist (28:26). U posljednju četvrtinu utakmice Nexe je ušao sa četiri gola prednosti (31:27) što je u uz plus pet iz prve utakmice bilo dovoljno za mirnu završnicu. Na koncu je završilo 37:37.

Nexe su do velikog uspjeha vukli Jaganjac sa 12 golova, Vejin sa sedam i Marin jelinić sa šest golova. Odlično su bili i vratari Radovanović (10) i Dominik Kuzmanović (7) sa ukupno 17 obrana.

U danskim redovima najefikasniji su bili Pytlick sa 11 i Jerry Tolbring s osam golova.