Jug u drami došao do nove pobjede u Ligi prvaka

Ostalo 8. velj 202321:35 > 21:36 0 komentara
Guliver Image

Vaterpolisti dubrovačkog Juga Adriatic osiguranja pobijedili su kao gosti njemački Spandau 04 sa 12:11 (1:3, 4:2, 2:3, 5:3) u utakmici 7. kola skupine B Lige prvaka, koja je odigrana u srijedu u Berlinu.

Strijelce hrvatskog prvaka predvodio je Marko Žuvela s čak šest pogodaka. Četiri gola je postigao Loren Fatović, a po jednom su se u strijelce upisali Ivan Vukojević i Konstantinos Kakaris.

Za domaću momčad su po tri pogotka postigli Dmitri Holod i Roman Šepeljev.

Dubrovčani su teško došli do svoje treće pobjede u ovoj sezoni Lige prvaka. Spandau je bolje ušao u utakmicu i poveo sa 3:0. Tada je Jug odgovorio serijom od tri pogotka da bi Holod s dva gola ponovno donio prednost domaćoj momčadi (5-3). Ipak, Žuvela i Kakaris su uspjeli izjednačiti na 5:5 do kraja druge četvrtine.

Jug je prvi put poveo tek u 18. minuti (5-6) golom Žuvele, ali je ponovno uslijedila “crna rupa” u igri momčadi Vjeke Kobešćaka, kad su Nijemci s tri uzastopna pogotka preokrenuli zaostatak od jednog gola u prednost 9-7, kad je do kraja utakmice ostalo 6:25 minuta.

Golovima Žuvele i Fatovića u 28. minuti, utakmice Jug je ponovno izjednačio (9-9). Dubrovčani su pobjedu osigurali u posljednje dvije i pol minute kad su Žuvela i Vukojević pogađali mrežu domaće momčadi za 12:10, a između ta dva pogotka Jug se dvaput obranio s igračem manje.

Jug je sa 11 bodova zadržao četvrto mjesto u skupini. Kako su u 7. kolu pobjede ostvarili svi klubovi iz gornjeg dijela ljestvice, tako su ispred Dubrovčana ostali Brescia sa 18 bodova, Novi Beograd sa 16 i Ferencvaros sa 15.

Za devet dana, 17. veljače, Jug će u Gružu ugostiti berlinsku momčad koja se trenutačno nalazi na šestom mjestu sa pet bodova.