FIFA World Cup 15. stu 202122:42 > 23:38 0 komentara
Marcio Machado/ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Italija je u gostima odigrala sa Sjevernom Irskom bez golova i idu u dodatne kvalifikacije za SP 2022. u Kataru. Gavranovićeva Švicarska je pobijedila 4:0 i idu izravno na SP.

U skupini C kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru Švicarska je doma pobijedila Bugarsku 4:0.

Okafor je zabio u 48. minuti za 1:0, u 57. minuti prednost je povećao Vargas. Bivši dinamovac Mario Gavranović zabio je u 64. minuti, ali mu je gol poništen zbog zaleđa. U 70. minuti poništen je gol Ittena zbog zaleđa, no u 72. se upisao među strijelce. Za 4:0 precizan je bio Freuler u 91. minuti. S 18 bodova izravno su se plasirali na SP.

Italija i Sjeverna Irska iz iste skupine odigrale su bez golova. Talijani će u dodatne kvalifikacije za Katar sa 16 bodova iza Švicarske.

Prava golijada bila je u skupini I utakmici Engleske i San Marina. Englezi su nadigrali domaćine s 10:0. Prvi gol pao je u šestoj minuti, zabio ga je Unitedov Maguire. U 15. minuti Fabbri je zabio autogol. Kane je nanizao četiri gola (27′, 32′, 39′, 42′). Za 7:0 zabio je Smith Rowe u 58. minuti, na 8:0 u 69. minuti povećao je Mings. Za 9:0 u 78. minuti precizan je bio Abraham. Deseti gol zabio je Saka u 80. minuti.

Engleska ide izravno na SP s 26 bodova.

Od ostalih utakmica skupine I, Mađari su pobijedili Poljake 2:1. U 37. je za Mađare zabio Szalai, pa je za izjednačenje precizan bio Swiderski u 62. Pobjedu Mađarima donio je Gazdag u 80. minuti.

Albanija je na domaćem terenu pobijedila Andoru 1:0 golom Cekicija u 74. minuti.

Engleska ide izravno na SP s 26 bodova dok u dodatne kvalifikacije iz te skupine ide Poljska s 20 bodova.

Što se tiče utakmica iz skupine F, Škotska je doma pobijedila Dansku 2:0 golom Souttara u 25. i Adamsa u 80. minuti.

Izrael je doma pobijedio Farske Otoke 3:2. Za Izraelce je zabio Dabbur u 30. minuti, povisio je na 2:0 Weissman u 58. Za 2:1 Vatnhamar je zabio u 62., pa za izjednačio Olsen u 72. Konačan rezultat 3:2 postavio je Peretz u 85. minuti.

Austrija je kod kuće dobila Moldaviju 4:1. U četvrtoj minuti zabio je Arnautović, pa je povisio Trimmel u 22. te opet Arnautović u 55. Za Moldavce je jedini gol u utakmici dao Nicolaescu u 60. Konapčan rezultat postavio je Ljubičić u 83. minuti.

Iz te skupine Danska ide izravno na SP, dok će Škotska u dodatne kvalifikacije.