Nizozemska 5. tra 202322:50 > 22:50 0 komentara

Nogometaši Ajaxa izborili su plasman u finale nizozemskog kupa. S 2:1 su bili bolji od velikog rivala Feyenoorda, a u finalu ih čeka još jedan rival, PSV.

Utakmicu je obilježila krasna atmosfera, ali i dugi prekid kad su navijači domaćih raskrvarili Davya Klaassena.

Na koncu je Ajax slavio sa 2-1. Sve najvažnije dogodilo se prije prekida. Gosti su poveli u 14. minuti golom Dušana Tadića, izjednačio je Santiago Gimenez u sudačkoj nadoknadi, a za novo vodstvo “Kopljanika” zabio je Klaassen deset minuta prije nego što je pogođen u glavu.

U posljednjim trenucima susreta Ajax je ostao s igračem manje nakon što je isključen Kenneth Taylor.

Ajax će u finalu igrati protiv PSV-a koji je u utorak na gostovanju pobijedio trećeligaša Spakenburg sa 2-1,

Gabriel Gutierrez (43) i Patrick van Aanholt (46) zabili su za PSV, dok je Dwaye Green zabio zua domaćine u 59. minuti.

Finale je 30. travnja na stadionu De Kuip u Rotterdamu.