Nogomet 26. svi 202421:32 0 komentara

Nogometaši Porta pobjednici su portugalskog Kupa nakon što su u finalnom susretu na stadionu Nacional u Oeirasu nakon produžetaka pobijedili Sporting sa 2-1.

Sporting je poveo u 20. minuti golom Jeremiaha Juste, a izjednačio je pet minuta kasnije Evanilson.

Možda i ključni trenutak susreta dogodio se u 33. minuti kada je Juste zaradio crveni karton.

Nizozemski branič je kao posljednji igrač obrane napravio prekršaj, a sudac Fabio Verissimo pokazao na bijelu točku isključivši Justea. Međutim, nakon VAR provjere poništio je odluku o jedanaestercu, jer je prekršaj bio izvan kaznenog prostora. No crveni je ostao.

Do kraja susreta više nije bilo golova pa se ušlo u produžetke, a gol odluke je pao u 100. minuti. Vratar Diogo Pinto je oborio Evanilsona, a Mehdi Taremi je bio siguran izvođač s bijele točke.

Za Porto je to 20. naslov pobjednika Kupa, dok je Sporting ostao na 17. Rekorder je Benfica sa 26 naslova.