Nizozemska 17. pro 202322:35 0 komentara

Nogometaši PSV-a ispisuju povijest...

Nogometaši PSV-a, nastavili su svoj čudesni pobjednički niz!

Naime, u okviru 16. kola nizozemskog prvenstva, trećeplasirani AZ Alkmaar je u derbiju kola ugostio vodeći PSV, a utakmica je bila riješena već nakon 16 minuta igre.

U devetoj minuti je Luuk De Jong zabio iskoristio kazneni udarac za vodstvo gostiju, a Saibari je dvije minute kasnije povećao na 0:2. Kompetitivnu zanimljivost ove utakmice, u potpunosti je okončao Sergino Dest u 16. minuti, a PSV je imao velikih 0:3.

Završnica utakmice je bila isključivo formalnost, a konačni rezultat postavio je De Jong u 57. minuti svojim drugim golom.

Također, nevjerojatno je impresivan podatak kako je AZ uputio samo jedan šut prema golu Waltera Beniteza – i to u 89. minuti!

PSV sada ima maksimalnih 48 bodova, odnosno 16 prvenstvenih pobjeda iz jednako toliko odigranih utakmica, a eventualnim slavljem u sljedećem kolu bi izjednačili svoj povijesni niz iz sezone 1987-88, kada su postavili rekord sa 17 pobjeda u nizu na otvaranju sezone.