Bundesliga 30. ruj 202320:34 0 komentara

Derbi 6. kola Bundeslige odigrali su istoimeni domaći i minhenski Bayern. Utakmica je završila remijem, 2:2 iako su domaćini imali sjajnih 2:0 iz prvog poluvremena.

RB Leipzig se još jednom pokazao nepremostiva prepreka za aktualnog njemačkog prvaka. Treći međusobni susret u nizu, RB Leipzig nije izgubio, pritom ostvarivši dvije pobjede.

Bayern i RB Leipzig su već igrali ove sezone i to sredinom kolovoza u finalu Superkupa, a RB Leipzig je slavio sa 3-0 uz fantastičnu predstavu Danija Olma koji je zabio sva tri gola.

Leipzig je poveo u 20. minuti kada je Lois Openda na dodavanje Xavera Schalgera pobjegao gostujućoj obrani i zabio za 1:0. Šest minuta kasnije Castello Lukeba povisio je na 2:0. Sven Ulreich loše je procijenio jedan ubačaj iz kuta, a Openda je spustio loptu za Lukebu, koji nije imao težak zadatak.

Ipak, Bayern se uspio vratiti u drugom poluvremenu. Prvo je Harry Kane smanjio zaostatak iz jedanaesterca u 57. minuti, da bi konačnih 2:2 postavio Leroy Sane u 70. minuti iz kontranapada na dodavanje Jamala Musiale.

Ovaj rezultat najviše je obradovao navijače Bayer Leverkusena koji je u susretu 6. kola na gostovanju pobijedio Mainz 3-0.

Neporaženi tim Xabija Alonsa dobio je pet od šest utakmica osvojivši 16 bodova, više nego ikad prije u ovoj fazi sezone Bundeslige.

Golove za “apotekare” zabili su Sepp van den Berg (18-ag), Alejandro Grimaldo (59) i Jonas Hofmann (65), a za Bayer je od 86. minute igrao hrvatski reprezentativac Josip Stanišić.

Bayer sada ima 16 bodova, bod više od Stuttgarta, te dva više od Bayerna i Borussije Dortmund.