Nogomet 21. sij 202120:21 > 20:44 0 komentara

Stoper hrvatske reprezentacije Domagoj Vida odigrao je čitav susret za Bešiktaš koji je u susretu 20. kola turskog prvenstva kao gost svladao Fatih Karagumruk s 4:1 u susretu 20. kola turskog prvenstva.

Bešiktaš je poveo golom Aboubakara u 44. minuti, da bi Mensah u 50. i 69., te Larin u 66. osigurali uvjerljivu pobjedu gostiju. Poraz domaćina ublažio je Borini u 78. minuti.

Vodeći Besiktas sada ima 41 bod, dva više od drugog Fenerbahcea koji je na gostovanju kod Sivasspora odigrao 1:1.

Domaćin je poveo lijepim golom petom Yatabarea, da bi Feneru bod spasio Valencia golom iz penala u 45. minuti.

Zvonimir Šarlija odigrao je svih 90 minuta za Ankaragucu koji je ostvario važnu 1:0 domaću pobjedu protiv Kasimpase u borbi za ostanak. Ankaragucu je sada 19. sa 18 bodova, četiri manje od 16. Kasimpase.