Nogomet 26. svi 202421:11 0 komentara

Posljednje kolo danske Superlige donijelo je pravu dramu u borbi za titulu, na kraju je Midtjylland postao prvak četvrti put u povijesti, dok se na stadionu Brondbyja tugovalo.

A upravo je Brondby držao sve u svojim rukama, pobjeda nad Aarhusom garantirala bi mu osvajanje titule jer su imali isti broj bodova kao i Midtjylland, ali bolji međusobni omjer.

Ipak, Aarhus je napravio čudo i slavio na kraju sa 3:2, pokvarivši feštu navijačima Brondbyja koji su tribine doslovno obojili u žuto, spremajući se za pobjedniču proslavu. Dodajmo kako je u toj utakmici bivši igrač Dinama, Rasmus Lauritsen, zabio gol i autogol za Brondby.

Za to vrijeme, Midtjylland je odigrao još luđi dvoboj sa Silkeborgom – gubio na poluvremenu 0:2, ali onda u nastavku preokrenuo 3:2.

Ipak, gosti uspijevaju izjednačiti i na taj način olakšaju posao Brondbyju koji je samo trebao izjednačiti protiv Aarhusa.

Međutim, to se nije dogodilo! Na kraju veliko slavlje na stadionu Midtjyllanda i tuga među igračima i navijačima Brondbyja.