Bundesliga 4. stu 202320:52 0 komentara

U najvećem derbiju njemačkog nogometa Bayern je još jednom odnio bodove iz Dortmunda pobijedivši domaću Borussiju s 4-0, a Harry Kane je s tri pogotka debitirao na Signal Iduna Parku u dresu Bavaraca.

Gosti su već nakon devet minuta imali dva pogotka prednosti. Prvo je u 4. minuti Dayot Upamecano glavom pogodio za 1-0, nakon Saneovog ubačaja iz kuta, a onda je u 9. minuti Harry Kane dovršio kontranapad za 2-0 i drugu asistenciju Leroya Sanea. Kapetan engleske reprezentacije je zapečatio pobjedu Bayerna u 72. minuti svojim drugim pogotkom za 3-0, da bi u trećoj minuti sučevog dodatka postigao i svoj treći gol za konačnih 4-0.

Momčad Thomasa Tuchela pokazala je da se brzo oporavila od šokantnog poraza u njemačkom Kupu od trećeligaša Saarbrueckena.

Bayern je tako i nakon desetog kola ostao na dva boda od vodećeg Bayera koji ih ima 28, dok je Borussia Dortmund ostala na četvrtoj poziciji s 21 bodom, koliko ih ima i trećeplasirani Stuttgart uz utakmicu manje.