Bundesliga 12. svi 202421:57 0 komentara

Nogometaši Bayer Leverkusena produžili su niz bez poraza na 50 utakmica svladavši u predzadnjem kolu Bundeslige u gostima Bochum s 5-0, a ponovno je zabio hrvatski reprezentativac Josip Stanišić.

Bochum, koji se bori za opstanak i nije posve smiren pred posljednje kolo, nije bio dorastao protivnik. Samo u prvih 15 minuta domaći su imali malo više od igre, a nakon crvenog kartona Felixa Passlacka Bayer je nagazio na gas.

U završnici prvog poluvremena pogađali su Patrik Schick i Victor Boniface, koji je iskoristio jedanaesterac, dok su u nastavku za mrežu domaćina bili efikasni i Amine Adli, Josip Stanišić i Alejandro Grimaldo kojemu je za posljednji gol asistirao Stanišić.

Bochum je posljednji svladao Leverkusen, slavivši u posljednjem kolu prethodne sezone s 3-0.

Alonsova ekipa je tako nastavila suludi niz od 50 utakmica bez ijednog poraza u svim natjecanjima, a Bayer ima veoma dobru priliku da završi čitavu bundesligašku sezonu bez ijedne izgubljene utakmice s obzirom da u Leverkusen stiže Augsburg.

Na tablici Leverkusen sada ima 87 bodova, Bayern je drugi sa 72, a Stuttgart treći sa 70.