VIDEO / Livaković ‘pokosio’ Lewandowskog i zaradio kontroverzni crveni karton!

Nogomet 15. lis 202423:18 2 komentara

O ovom će se još pričati...

U susretu 4. kola skupine A1 nogometne Lige nacija Poljska i Hrvatska su u Varšavi igrale 3-3 (2-3).

Poljska je povela u samom otvaranju utakmice golom Piotra Zielinskog (5), Hrvatska je preokrenula s tri gola u samo šest minuta preko Borne Sose (20), Petra Sučića (24) i Martina Baturine (26) da bi pred kraj prvog poluvremena Nicola Zalewski (45) smanjio na 3-2. U drugom poluvremenu je Sebastian Szymanski (69) pogodio za konačnih 3-3.

Izuzev pogodaka, izdvojio se sporni trenutak, koji se dogodio u 76. minuti kada je vratar Hrvatske Dominik Livaković zaradio crveni karton. Perišić je poslao prekratko dodavanje u pozadinu, a Livaković i Lewandowski su krenuli u utrku za loptom.

Hrvatski golman je do nje stigao prvi te ispucao daleko naprijed, ali u nastavku trka je žustro zahvatio najveću poljsku zvijezdu po nogama. Prekaljeni Lewandowski je ostao ležati na travnjaku u bolovima, a sudac Alejandro Hernandez je bez previše razmišljanja Livakoviću pokazao izravni crveni karton.