Vlašić igrao u remiju: Torino za tri minute od 0:2 do 2:2

Nogomet 28. sij 202317:15 0 komentara
Marco Alpozzi/LaPresse

Pobjednika nije bilo u prvoj subotnjoj utakmici 20. kola talijanske Serie A, nogometaši Empolija su vodili protiv Torina 2-0, ali je završilo podjelom bodova 2-2.

Empoli je vodio sve do 82. minute s 2-0, ali je ostao bez treće ligaške pobjede u nizu. Unatoč tome Empoli je nastavio s pozitivnim nizom u Serie A, toskanska momčad je u posljednjih šest utakmica ostvarila tri pobjede uz tri remija.

U 37. minuti, nakon kornera, Luperto je bio najviši te je glavom pogodio za 1-0 Empolija, dok je u 69. Rumunj Razvan Marin postigao sjajan pogodak, opalio je s 20-ak metara i precizno naciljao suparničke rašlje.

Do kraja je Torino napadao i uspio osvojiti bod. U 82. minuti je Ricci smanjio na 1-2, dok je u 85. odlično s vrha šesnaesterca naciljao Pargvajac Sanabria za konačnih 2-2. Obje su momčadi ostale na svojim dosadašnjim pozicijama, Torino je osmi, a Empoli deseti.

Za Torino, sastav kojeg vodi hrvatski trener Ivan Jurić, cijelu je utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić, dok je Marko Pjaca ostao na domaćoj klupi za pričuve kroz cijeli dvoboj.

U nedjelju se za prvoligaške bodove bore Milan – Sassuolo, Juventus – Monza, Lazio – Fiorentina i Napoli – Roma, dok kolo završava u ponedjeljak utakmicom Udinese – Verona.