Rebić asistirao za pobjednički gol Milana

Davide Spada/LaPresse

Talijanski nogometni prvak Milan u susretu je 10. kola Serie A kao gost svladao Veronu sa 2-1 (1-1).

Milan je rano poveo, u 9. minuti nespretnim autogolom Velosa, a dvije minute potom Giroud je propustio “zicer” za povećanje prednosti. Za taj promašaj gost je kažnjen u 19. minuti kada je udarac Guntera Gabbia skrenuo u vlastitu mrežu za 1-1. Taj je rezultat stajao sve do 81. minute kada se u napad ubacio Tonali i iskoristio lucidno proigravanje Ante Rebića za pobjednički pogodak.

Rebić je odigrao drugo poluvrijeme za Milan koji je s ova tri boda stigao na treće mjesto ljestvice sa 23 boda, tri manje od vodećeg Napolija, a jednim manje od druge Atalante. Verona je ostala u zoni ispadanja, 18. s pet bodova.

Ranije u nedjelju Napoli je sa 3-2 (1-1) na svom terenu svladao Bolognu. Iako je Napoli napadao čitavim tijekom susreta, povela je Bologna golom Zirkzeea (41) pred kraj prvog poluvremena. Ipak, Juan Jesus (45) je iz gužve uspio poravnati neposredno prije odlaska na odmor da bi Lozano (49) početom nastavka doveo Napoli u vodstvo. Greškom vratara Mereta koji je primio gol iz velike udaljenosti Barrow (52) je odmah potom poravnao na 2-2, no veliku nadmoć domaćih okrunio je Osimhen (69). Nikola Moro igrao je za Bolognu od 71. minute.

REZULTATI 10. KOLA,
Subota:
Empoli – Monza 1-0 (Haas 11)
Torino – Juventus 0-1 (Vlahović 74)

Atalanta – Sassuolo 2-1 (Pašalić 45+1, Lookman 46 / Kiriakopoulos 41)
Nedjelja:
Inter – Salernitana 2-0 (Lautaro 13, Barella 58)
Lazio – Udinese 0-0

Spezia – Cremonese 2-2 (Nzola 19, Holm 22 / Dessers 2, Pickel 52)
Napoli – Bologna 3-2 (Juan Jesus 45, Lozano 49, Osimhen 69 / Zirkzee 41, Barrow 52)
Verona – Milan 1-2 (Gunter 19 / Veloso 9-ag, Tonali 81)