Petarda Erlićeve momčadi protiv Bradarićeve

Massimo Paolone/LaPresse via Guliver images

Nogometaši Monze i Sassuola ostvarili su uvjerljive pobjede u susretima osmog kola talijanskog prvenstva.

Monza je na gostovanju deklasirala Sampdoriju s 3:0 ostvarivši drugu pobjedu ove sezone, dok je Sassuolo porazio Salernitanu s 5:0.

Monza je u derbiju začelja došla do važne pobjede golovima Mattea Pessine (11), Gianluce Caprarija (67) i Stefana Sensija (67). Monza je ovom pobjedom napustila zonu ispadanja i sada je na 16. mjestu, dok je Sampa na dnu ljestvice bez pobjede i s tek dva boda.

Uvjerljiv je bio i Sassuolo koji je na svom travnjaku slavio protiv Salernitane s 5:0. Armand Lauriente (12), Andrea Pinamonti (39-11m), Kristian Thorstvedt (53), Abdou Harroui (76) i Janis Antiste (90+2) zabili su za domaći sastav.

Martin Erlić je za Sassuolo igrao do 67. minute, dok je Domagoj Bradarić za goste igrao od 46. minute.

Lecce i Cremonese su remizirali odigravši 1-1. Gosti su poveli u 19. minuti golom Daniela Ciofanija iz kaznenog udara, a s bijele točke je izjednačio Gabriel Strefezza u 42. minuti.

Marin Pongračić je igrao cijeli susret za Lecce, dok je Kristijan Bistrović ušao u igru u 70. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Lazio je kod kuće pobijedio Speziju s 4:0.

Kasnije se sastaju Atalanta – Fiorentina, te Juventus – Bologna, a u ponedjeljak Verona – Udinese.

Na ljestvici vodi Napoli sa 20 bodova, dok Lazio, Atalanta i Milan imaju po 17 bodova. Na začelju je Sampdorija s dva boda.