Giroud u 89. golčinom donio slavlje Milanu, pa dobio crveni

Nogomet 5. stu 202222:44 0 komentara
(AP Photo/Luca Bruno)

Talijanski nogometni prvak Milan stigao je na drugo mjesto ljestvice zahvaljujući teško izborenoj 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Spezije u susretu 13. kola.

Milan je bio apsolutni favorit u tom susretu te je dominirao prvim poluvremenom, ali postigao je sa,o jedan gol preko Thea Hernandeza (21). U nastavku je Spezia krenula odlučnije te poravnala preciznim udarcem Danielea Maldinija (59), igrača Milana na posudbi.

U 65. miniti Tonali je postigao sjajan gol sa 20-ak metara, ali on je poništen zbog prekršaja na sredini igrališta u začetku akcije, pa je rezultat 1-1 stajao sve do pred sam kraj susreta. Veliko iznenađenje ipak je spriječio Giroud (89) spektakularnim volejom.

Ante Rebić igrao je za Milan od 72. minute.

Drugi Milan sada ima 29 bodova, šest manje od vodećeg Napolija koji je ranije u subotu kao gost svladao Atalantu sa 2-1 (2-1). Kod sva tri pogotka akter je bio Napolijev centarfor Osimhen, nakon njegovog nespretnog igranja rukom u vlastitom kaznenom prostoru Atalanta je dobila 11-erac iz kojega ju je Lookman (19-11m) doveo u vodstvo. No, samo četiri minute potom Osimhen (23) je udarcem glavom poravnao na 1-1, da bi u 35. minuti asistirao Elmasu (35) za, pokazat će se, pobjednički gol.

Napoli sada ima 35 bodova, dok je Atalanta, za koju je Mario Pašalić igrao do 70. minute, treća sa 27.