Atalanti europski bodovi, Pašalić opet zabio

Nogomet 8. svi 202214:45 > 14:45 0 komentara
Paolo Magni via Guliver Images

U susretu 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je na gostovanju pobijedila Speziju sa 3-1, a posljednji pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Gosti su poveli u 16. minuti golom Luisa Muriela, a nakon pola sata igre izjednačio je Daniele Verde.

Spezija se čvrsto branila sve do 73. minute kada je Berat Djimsiti na asistenciju Meriha Demirala doveo momčad iz Bergama u novo vodstvo. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Pašalić u 87. minuti na Murielovu asistenciju.

Bio je to Pašalićev 13. pogodak ove sezone. Za domaći sastav je Martin Erlić igrao cijeli susret, baš kao i Pašalić za goste.

Atalanta je ovom pobjedom napredovala na sedmo mjesto sa 59 bodova i ostala je u igri za plasman u Europsku ili Konferencijsku ligu.

Roma na šestom mjestu također ima 59 bodova, dok Lazio stepenicu više ima 62 boda. Prve četiri pozicije drže Inter (78), Milan (77), Napoli (73) i Juventus (69). Spezija je ostala na 16. mjestu sa 33 boda, pet više od zone spasa.