Austrija 5. svi 202419:13 0 komentara

Nogometaši bečkog Rapida svladali su aktualnog prvaka Red Bull Salzburg 2:0 u susretu osmog kola Lige za prvaka austrijske Bundeslige.

U ovom kolu tako su kiksale vodeće dvije momčadi, ali unatoč tome je vodeći Sturm dodatno povećao svoju prednost. Sturm je na domaćem terenu odigrao 1:1 protiv Hartberga, a nakon poraza Red Bull Salzurga sada Sturm ima četiri boda više.

Rapid je oba pogotka dao u drugom poluvremenu. Za 1:0 je pogodio Gruell s bijele točke, dok je u 73. minuti Burgstaller postavio konačnih 2:0. Hrvatski reprezentativac Luka Sučić počeo je kao kapetan utakmicu za RB Salzburg te je zamijenjen u 46. minuti. Mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić za goste je zaigrao od 65. minute.