Redsi tek nakon penala, ispali Arsenal i Tottenham

ActionPlus12446475 Shaun Brooks via Guliver IMages

Večeras je odigrano osam utakmice šesnaestine finala engleskog Liga kupa, a u derbiju je Manchester City s 2:0 pobijedio Chelsea.

City je slomio Chelsea golovima Mahreza u 53. i Alvareza u 58. minute. Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu za Chelsea.

Arsenal je kod kuće izgubio 3:1 od Brightona, iako su poveli golom Nketiaha u 20. minuti. No, Welbeck, Mitoma i Lamptey donijeli su preokret gostima.

Nottingham je golovima Lodija u 50. i Lingarda u 57. minuti srušio Tottenham. Perišić je zamijenjen u 59. minuti.

Liverpool je tek nakon penala izbacio Derby County. Nakon 90 minuta bilo je 0:0, a nakon penala 3:2 za Redse.

Posljednju utakmicu 3. kola Liga kupa u četvrtak će odigrati Manchester United i Aston Villa.