Rakitićeva Sevilla remizirala protiv Villareala

Nogomet 3. pro 202321:21 0 komentara
xRicardoxLarreinax via Guliver

Treća nedjeljna utakmica 15. kola španjolske La Lige također nije iznjedrila pobjednika, ali su barem postignuti golovi, nogometaši Seville i Villarreala su odigrali 1-1.

Mreže su mirovale sve do završnice susreta, a u 75. minuti navijači na Sanchez Pizjuanu su se mogli veseliti. Kike Salas je postigao pogodak za 1-0, ali je samo dvije minute kasnije Villarreal izjednačio nakon što je Morales pogodio suparničku mrežu.

Gosti su u 95. minuti zabili pogodak za pobjedu, no VAR je naknadno poništio gol koji je dao Čileanac Brereton te je sve završilo podjelom bodova. Sevilla je na 15., a Villarreal na 12. mjestu. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za seviljsku momčad.

U ranija dva susreta ove nedjelje nije bilo ni pobjednika ni golova. Na takav su način odigrali Almeria i Betis. Time je Betis nastavio pozitivan niz posljednjih tjedana u La Ligi, u zadnjih pet utakmica ostvario je tri pobjede i dva remija. Ove nedjelje bod je osvojio unatoč igraču manje. Od 27. minute gosti su igrali bez isključenog Hectora Bellerina.

Betis je ostao na sedmom mjestu ljestvice, kao i Almeria na posljednjem. Almeria je i dalje bez pobjede, osvojila je samo četiri boda.

Pobjednika nije bilo ni u prvom nedjeljnom ogledu, nogometaši Mallorce i Alavesa su također odigrali 0-0. Nastavljen je time negativan niz Mallorce koja nije pobijedila u posljednjih deset prvenstvenih utakmica u nizu. U tom je periodu ostvarila šest remija i četiri poraza. Bio je ovo osmi neodlučeni rezultat Mallorce ove sezone i po tome je rekorder u La Ligi.

Mallorca se popela na 16. mjesto ljestvice, dok je Alaves došao na 12. poziciju.