Spursi tri puta gubili pa na kraju ipak slavili

Nogomet 12. stu 202218:29 0 komentara
ActionPlus12425110 Shaun Brooks

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić odigrao je čitav susret za Tottenham Hotspur koji je u 15. kolu engleske Premier lige na svom stadionu svladao Leeds Unired s 4:3.

Gosti iz Leedsa vodili su tri puta, s 1:0, 2:1 i 3:2, ali su sjeverni London napustili bez boda.

Prvi gol na utakmici postigao je Summerville (9) nakon loše reakcije domaće obrane, na 1-1 poravnao je Kane (25) iz gužve nakon kornera, da bi Leeds na odmor otišao s prednosti zahvaljujući Rodrigu (43). Početkom nastavka Davies (51) je izjednačio udarcem s distance nakon odbijene lopte, Rodrigo (76) je svojim drugim golom iz protunapada po treći put doveo Leeds u vodstvo, ali Urugvajac Bentancur (81, 83) je s dva gola u dvije minute, prvo šutom s ruba kaznenog prostora, a onda i iz blizine nakon sjajnog prodora Kukuševskog kreirao preokret.

Ovom pobjedom Tottenham je stigao na treće mjesto ljestvice s 29 bodova, dva više uz utakmicu više od četvrtog Newcastlea, a tri manje uz također utakmicu više od drugog Manchester Cityja, dok mu vodeći Arsenal bježi pet bodova, usto Topnici imaju i dvije utakmice manje odigrane. Leeds je 14. sa 15 bodova.

Duje Ćaleta-Car igrao je do 59. minute u 1:3 porazu Southamptona kod Liverpoola. Firmino (6) je doveo domaće u vodstvo, Adams (9) je ekspresno izjednačio, da bi Nunez (22, 42) s dva gola osigurao pobjedu Liverpoolu.

Liverpool je šesti sa 22 boda, dok je Southampton 19. sa 12.

Rezultati:
Manchester City – Brentford 1:2 (Foden 45+1 / Toney 16, 90+8)

Bournemouth – Everton 3:0 (Tavernier 18, Moore 25, Anthony 69)
Liverpool – Southampton 3:1 (Firmino 6, Nunez 22, 42 / Adams 9)
Nottingham Forest – Crystal Palace 1:0 (Gibbs-White 57)
Tottenham Hotspur – Leeds United 4:3 (Kane 25, Davies 51, Bentancur 81, 83 / Summerville 9, Rodrigo 43, 76)

West Ham United – Leicester City 0:2 (Maddison 8, Barnes 68)