Preporođeni United utrpao tri komada Arsenalu

Nogomet 4. ruj 202219:49 0 komentara
Martin Rickett

U velikom derbiju šestog kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je pobijedio Arsenal sa 3-1 nanijevši "Topnicima" prvi poraz ove sezone.

Nakon što su srušili Liverpool, “Crveni vragovi” su dobili i drugi veliki derbi ove sezone. Na Old Traffordu su pobijedili i Arsenal, koji je u prvih pet kola upisao pet pobjeda.

“Topnici” su prvi postigli pogodak, u 12. minuti je Gabriel Martinelli sjajnu kontru pretvorio u pogodak. Međutim, sudac Paul Tierney je nakon asistencija VAR-a poništio pogodak zbog prekršaja u začetku akcije.

United je stigao do vodstva u 35. minuti, a prvijenac u dresu Uniteda zabio je krilni napadač Antony koji je koncem kolovoza stigao iz Ajaxa za čak 100 milijuna eura. Najbolji igrač utakmice Marcus Rashford je uposlio Brazilca, a ovaj lijepo zabio pored nemoćnog Aarona Ramsdalea.

Antony je postao stoti Brazilac koji je nastupio u Premier ligi, a sa 22 godine i 192 dana i najmlađi koji je zabio u debiju. Gosti su izjednačili u 60. minuti golom Bukaya Sake 60, no samo šest minuta kasnije United je ponovo poveo preko Rashforda. Pobjedu Uniteda potvrdio je Rashford svojim drugim golom u 75. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Brighton & Hove Albion je pobijedio Leicester City sa 5-2 produbivši krizu gostujućeg sastava.

Brihton se pobjedom probio na četvrto mjesto ljestvice, dok je Leicester na začelju sa samo jednim bodom u prvih šest kola.

Gosti su poveli već u 51. sekundi utakmice. Patson Daka je lijepo odigrao u šesnaesterac, a Kelechi Iheanacho je pogodio za 1-0. Domaćin je vrl brzo okrenuo rezultat golovima Lukea Thomasa (10-ag) i Caiceda (15), da bi Daka u 33. minuti zabio za 2-2.

U nastavku susreta Brighton je zaigrao daleko bolje postigavši tri gola za uvjerljivu pobjedu, a strijelci su bili Leandro Trossard (64) i Alexis Mac Allister iz kaznenog udarca (71) i slobodnog udarca (90+7).

Na ljestvici i dalje vodi Arsenal sa 15 bodova, Manchester Cioty i Tottenham imaju po bod manje, a četvrti je Brighton sa 13 bodova.

ManU je skočio na peto mjesto sa 12 bodova, a zatim slijede Chelsea (10), Liverpool (9)…

REZULTATI:

Manchester United – Arsenal 3-1 (Antony 35, M. Rashford 66, M. Rashford 75 / B. Saka 60
Brighton – Leicester City 5-2 (Thomas 10-ag, Caicedo 15, Trossard 64, Mac Allister 71-11m, 90+7 / Iheanacho 1, Daka 33)

U subotu:
Aston Villa – Manchester City 1-1 (Bailey 74 / Haaland 50)

Everton – Liverpool 0-0
Brentford – Leeds 5-2 (Toney 30-11, 43, 58, Mbeumo 80, Wissa 90+1 / Sinisterra 45+1, Marc Roca 79)
Chelsea – West Ham 2-1 (Chilwell 76, Havertz 88 / Antonio 62)
Newcastle – Crystal Palace 0-0

Nottingham Forest – Bournemouth 2-3 (Kouyate 33, Johnson 45+2-11m / Billing 51, Solanke 63, Anthony 87)
Tottenham – Fulham 2-1 (Hojbjerg 40, Kane 75 / Mitrović 83)
Wolverhampton – Southampton 1-0 (Podence 45+1)