Onana se ‘proslavio’, primio gol sa sredine terena

Nogomet 5. kol 202316:12 0 komentara
AP Photo/Antonio Calanni via Guliver Image

U prijateljskom susretu na Old Traffordu nogometaši Manchester Uniteda svladali su Lens, aktualnog francuskog doprvaka, s 3-1.

Bila je to prilika navijačima domaćeg sastava da vide nova pojačanja pa tako i novog vratara Andre Onanu koji je došao ovog ljeta u Manchester iz milanskog Intera. I nije se Onana proslavio na premijeri, jer je u 23. minuti primio pogodak sa sredine travnjaka.

Dok je lopta boravila na sredini terena Onana je sve pratio s vrha šesnaesterca. U tom trenutku igrač Lensa Sotoca je primijetio tu situaciju, pucao je, a lopta je preko Onane završila u mreži.

Manchester United je rezultat potpuno okrenuo na startu drugog poluvremena. Od 48. do 58. minute postigao je tri pogotka te slavio 3-1. Strijelci su redom bili Marcus Rashford te Brazilci Anthony i Casemiro.

Manchester United je prije ove pobjede imao niz od tri poraza u prijateljskim susretima, gubio je od Wrexhama, madridskog Reala i dortmundske Borussije. Sezonu Manchester United otvara domaćom utakmicom protiv Wolverhamptona 14. kolovoza, što će biti posljednja utakmica prvog kola Premier lige.