Manchester City i Newcastle darivali Arsenal

Nogomet 31. pro 202218:38 > 18:38 0 komentara
Action Images via Reuters/Carl Recine

Nogometaši Manchester Cityja i Newcastle Uniteda propustili su priliku posve se približiti vodećem Arsenalu nakon što su u susretima 18. kola engleskog prvenstva remizirali.

City je na svom Etihadu odigrao 1:1 protiv Evertona, dok su Newcastle United i Leeds United na St. James Parku odigrali susret bez golova.

“Građani” su protiv Evertona poveli u 24. minuti golom Erlinga Haalanda, već 21. pogotkom norveškog napadača ove sezone. Međutim, to nije bilo dovoljno za pobjedu jer je Everton izjednačio u 64. minuti preko Demaraija Greya.

Momčad Pepa Guardiole je imala 74 posto posjeda lopte, 663 dodavanja (232 Everton), uputila je 16 udaraca (dva Everton), imala sedam kornera (Everton jedan), no to nije bilo dovoljno za slavlje.

Priliku za korak bliže “Topnicima” propustile su i “Svrake”. Newcastle United je odigrao tek 0:0 protiv Leeds Uniteda prekinuvši seriju od šest uzastopnih pobjeda.

Domaćin je imao nekoliko odličnih prilika, ali je francuski vratar llan Stephane Meslier sjajno branio. (H)