VIDEO City maršira Premier ligom! Bez problema pao i Everton

Premier League 17. velj 202123:22 > 18. velj 2021 16:04 0 komentara
(Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Manchester City je kao gost na Goodison Parku savladao Everton sa 3:1 u zaostalom susretu 16. kola Premiershipa.

Momčad Pepa Guardiole melje sve redom ove sezone. Nova žrtva je Everton koji nije mogao previše napraviti u ovom dvoboju.

City je napadao od samog početka, a napadi su se gostima isplatili u 32. minuti susreta kada Phil Foden zabija za 0:1.

Međutim, Everton samo pet minuta kasnije iz jedne od rijetkih akcija dolazi do gola. Udarac Dignea pogađa stativu, a zatim i Richarlisona, te lopta odlazi u mrežu za 1:1.

Ovim rezultatom se odlazi na odmor, a u nastavku Everton nije imao šanse protiv Cityja.

Novo vodstvo Građanima u 63. minuti donosi Riyad Mahrez za 1:2, da pobjedu Citya potvrdio Bernardo Silva 15 minuta kasnije za konačnih 1:3.

Treba istaknuti da se u ovom dvoboju u sastav Cityja vratio Kevin de Bruyne koji je pauzirao četiri tjedna zbog ozljede.

Građanima je ovo 17. uzastopna pobjeda i zaista izgledaju nezaustavljivo.