Bizarna pogreška Mitrovića, Chelsea prekinuo crnu seriju

Nogomet 15. sij 202317:02 0 komentara
Owen Humphreys via Guliver

Nogometaši Newcastle Uniteda vratili su se na treće mjesto ljestvice engleskog prvenstva minimalnom 1-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Fulhama u susretu 19. kola.

Newcastle je do pobjede protiv Fulhama stigao sretno i spretno golom Alexandera Isaka u 89. minuti. A 20 minuta ranije Fulham je imao veliku priliku povesti jer je dobio kazneni udarac zbog prekršaja Trippiera na Decordova-Reidu. No, srpski napadač Aleksandar Mitrović se prilikom izvođenja 11-erca poskliznuo, udario loptu desnom nogom kojom se pogodio u lijevu, a iako je lopta završila u mreži sudac je poništio pogodak zbog nepravilnog izvođenja.

Bio je to već treći nerealizirani 11-erac Mitrovića u Premier ligi ove sezone čime je već sada, na polovici sezone izjednačio negativan rekord u toj kategoriji kojega su u sezoni 2018/19. postavili Paul Pogba i Gylfi Sigurdsson.

Treći Newcastle sada ima 38 bodova, kao i četvrti Manchester United, a drugi Manchester City ima samo bod više. Na vrhu je Arsenal, koji od 17.30 sati gostuje kod Tottenham Hotspura, sa 44 boda.

Mateo Kovačić ušao je u igru u 89. minuti u 1-0 (1-0) domaćoj pobjedi Chelseaja protiv Crystal Palacea, a strijelac jedinog gola bio je Kai Havertz u 65. minuti.

Deseti Chelsea se sada izjednačio bodovno s devetim Liverpoolom, oba kluba imaju po 28 bodova, dok je Crystsal Palace 12. sa 22.

REZULTATI 19. KOLA,
Petak:

Aston Villa – Leeds United 2-1 (Bailey 3, Buendia 64 / Bamford 83)
Subota:
Manchester United – Manchester City 2-1 (Bruno Fernandes 78, Rashford 82 / Grealish 60)
Everton – Southampton 1-2 (Onana 39 / Ward-Prowse 46, 78)

Wolverhampton Wanderers – West Ham United 1-0 (Podence 48)
Brighton and Hove Albion – Liverpool 3-0 (March 47, 53, Welbeck 81)
Nottingham Forest – Leicester City 2-0 (Johnson 56, 85)
Brentford – Bournemouth 2-0 (Toney 39-11m, Jensen 75)