VIDEO / Poljaci slavili protiv Škotske golom u 97. minuti uoči gostovanja u Hrvatskoj

Liga nacija 5. ruj 202423:03 > 06. ruj 2024 9:10 0 komentara

U skupini 1 elitne Lige A, gdje nastupa i Hrvatska, nogometaši Poljske su u Glasgowu, na Hampden Parku, pobijedili Škotsku 3:2 golom u 97. minuti.

Dramatična je bila završnica utakmice gdje je debelo u nadoknadi dosuđen jedanaesterac za Poljake. Odgovornost je u 97. minuti preuzeo Zalewski te je pogodio za gostujuće slavlje. Poljska je, inače, vodila 2-0 nakon što je Szymanski postigao prvi pogodak u osmoj minuti, dok je Lewandowski realizirao jedanaesterac u 44. minuti za 2:0.

Vrlo brzo se Škotska vratila nakon što je Gilmour na startu drugog dijela smanjio na 1:2, dok je McTominay u 76. pogodio za 2-2. Ipak, Škotska  je ostala bez ičega, a Poljska zbog pobjede u dobrom raspoloženju dočekuje nedjeljno gostovanje u Osijeku kod Hrvatske.